ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Başarılar diledi

.

23 Temmuz tarihinde Japonya’nın  başkentinde başlayan Tokyo yaz Olimpiyatları devam ediyor.  Olimpiyatlar 8 Ağustos tarihinde sona erecek. Olimpiyatların Karate branşı maçları 5.6.7 Ağustos tarihlerinde Covid nedeni ile seyircisiz yapılacak.

İlimiz Karate branşı hakemi Uğur Kobaş, Dünya Karate Federasyonuna bağlı 199 ülke 734 lisanslı hakem içinden seçilerek, Olimpiyatlarda saha içinde görev alacak 15 hakem listesinde yer aldı ve kısmet olursa Olimpiyatlarda görev alacak ilk Türk Karate branşı hakemi olacak. 28.29 Temmuz’da detaylı iki ayrı Covid PCR testi için İstanbula giden Uğur Kobaş, sorun çıkmaz ise 01 Ağustos Saat 01.40 uçağı ile tarihe geçmek için Olimpiyatlara gidecek.

ASKF Başkanı Yaşar Zımba yayınladığı kutlama mesajında ;  Uğur Kobaş, Tokyo 2020 Yaz Olimpiyatları Karate branşı maçlarında görev olacak ilk Türk hakemi olarak tarihe geçecek. Sporcularımızdan sonra, Spor’da en önemli unsur hakemler. Çünkü; hakemler, mücadeleye göre sporcunun kürsüdeki yerini belirliyor, verdikleri kararlar ile madalyanın sahibini, rengini belirliyorlar. Sporcular gibi hakemlerde, iyi ve başarılı olanlar içinden seçiliyor.  Bu seçim ise uluslararası federasyon tarafından yapılıyor.

Antrenörler, ulusal Federasyon başkanı kararı ile seçilir, Olimpiyata bir kaç ay kala bile değişebilir, ama hakemler öyle değil.

Olimpiyatlarda görev alacak hakem olmak; zaman, emek, fedakarlık ve doğru karar verebilme yetisine sahip olarak başarı ister. Bu yüzden Uğur Kobaş zoru başarmıştır. Sporcularımız ile birlikte İlimizin ve ülkemizin sporda yüz akı, gururu olmuştur. Olimpiyatlarda ülkemizi 18 branşta 108 sporcu temsil ederken, Yaz ve Paralimpik 10 branşta 14 hakem temsil ediyor. Bunlardan biri de Sakaryalı ve bu ilin evladı Uğur Kobaş.

Yöneteceği maçlar ile Sakarya’da sporun altın adamı olacağına inanıyorum. 2016 yılından itibaren Avrupa ve Dünya Karate Federasyonları hakem kurul üyesi de olan Uğur Kobaş’ın yapacağı Olimpiyat hakemliği yaptığı işin taç’ı olacak. Bundan sonrası bir hakem için yok zaten. Olimpiyattan sonra ise, sıra bizde,  sizde. Gerekli takdiri, taltifi vererek onurlandırmalı, örnek olmalıyız.

1990 yılında Sporcu olarak aldığı Avrupa üçüncülüğü, Antrenörlük kariyeri, BESYO Spor yönetimi mezuniyeti, bir çok kuruluşta yaptığı spor yöneticiliği, İngilizce bilgisi ve hakemlikte aldığı kariyer ile İlimiz sporunun en başarılı yüzlerinden biri olan Uğur Kobaş’a Olimpiyatlarda gönülden başarı dileklerimi iletiyor, Olimpiyat yolundaki mücadelesi için tebrik ediyorum. Dedi.

NAKDİ YARDIM ALMAYAN KULÜPLERİMİZİN DİKKATİNE

Kulüplerimizin nakdi yardım almaları için  gerekli evraklar;

Vergi dairesinden borcu yoktur  yazısı

Gelir makbuzu

Beşbin TL’lik  (5 bin) geriye dönük  11-26 temmuz  arasında  kesilmiş fatura  –  malzeme ,ulaşım, yemek  faturası olabilir,

Tahütname ve  Dilekçeyi A.S.K:F ‘den  alabilirsiniz,

İban  yada hesap numarası ile A.S.K.F.’ye  gelmenizi rica ederiz.

Yaşar ZIMBA

A.S.K.F. BAŞKANI

MİLLETİMİZİN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLU OLSUN.

15 Temmuz destanının isimsiz kahramanları, bu millet sizi hiç unutmayacak, daima saygı ve minnetle anacak, şehitlerimizin ruhu şad mekanları cennet olsun.
Milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun.

Yaşar Zımba
Başkan

VEFAT VE BAŞ SAĞLIĞI

Hendekdereköyspor kulübü başkanı Osman Çulhaoğlunun  oğlu Emre Çulhaoğlu  trafik kazısında vefat etmiştir.Cenazesi bu gün ikindi namazına mütakıben  hendekdereköy merkez camiinden kaldırılacaktır.Merhuma Allahtan rahmet   ailesi ve sevenlerine baş sağlığı dileriz.

Yaşar ZIMBA

A.S.K.F. BAŞKANI

SAKARYA’ NIN KURTULUŞUNUN 100. YIL  KUTLAMA ETKİNLİĞİ

SAKARYA’ NIN KURTULUŞUNUN 100. YIL  KUTLAMA ETKİNLİĞİ ASKF’NİN DÜZENLEDİĞİ  MİNİKLER FUTBOL ŞÖLENİ  21 HAZİRAN 2021 TARİHİNDE  ERENLER SAHASINDA  YAPILDI.MİNİKLER FUTBOL ŞÖLENİNE  ERENLERSPOR,SAKARYATÜVASAŞDEMİRSPOR,SAKARYASPOR VE HARMALIKSPOR FUTBOLCULARI  MADALYALARINI ASKF BAŞKANI YAŞAR ZIMBA, TÜFAD BAŞKANI TAMER İLAÇAN, TFF BÖLGE ANTRÖNÖRÜ SERHAT SÜTLÜ VE ASKF  YÖNETİMİNDEN ALDILAR.

 

2020-2021 SEZONU BÖLGESEL AMATÖR LİG MÜSABAKALARI
1.BÖLGE 4. GURUP
1 KARASUSPOR
2 HENDEKSPOR
3 ERENLER SPOR
1.HAFTA KARASUSPOR / HENDEKSPOR
2.HAFTA ERENLERSPOR / KARASUSPOR
3.HAFTA HENDEKSPOR / ERENLERSPOR
4.HAFTA HENDEKSPOR / KARASUSPOR
5.HAFTA KARASUSPOR / ERENLERSPOR
6.HAFTA ERENLERSPOR / HENDEKSPOR

2020-2021 SEZONUNDA BÖLGESEL AMATÖR LİGE KATILAN KULÜPLERİN FİLİZ LİSANS VE VIZE İŞLEMLERİ DAHA ÖNCEDEN BELIRLENDIĞI GIBI 30 HAZIRAN TARIHINE KADAR DEVAM EDECEKTİR.LİGE KATILAN KULÜPLERİN TRANSFER İŞLEMLERİ İSE 04 HAZIRAN 2021 TARIHI MESAİ BITIMINE KADARDIR.

LİGE KATILMAMAKLA BIRLIKTE 2020-2021 SEZONUNDA LİSANS İŞLEMİ YAPAN KULÜPLERDEKI FUTBOLCULARIN IKINCI TRANSFER İŞLEMLERİ ANCAK LISANSLI OLDUGU KULÜBÜN MUVAFAKAT VERMESI HALINDE OLACAKTIR.

2020-2021 SEZONUNDA PROFESYONELDEN AMATÖRE DÖNÜŞ YAPARAK IKINCI İŞLEMINI LIGE KATILMAYAN BAL KULÜPLERINDEN BIRINE YAPAN FUTBOL FUTBOLCULAR İLE BAL KULÜPLERINDE IKI İŞLEM (TRANSFER-VIZE-FILIZ)YAPTIRAN FUTBOLCULAR KULÜPLERININ MUVAFAKAT VERMESI HALINDE BU SEZONA MAHSUS OLMAK ÜZERE ÜÇÜNCÜ İŞLEMINI BAL A KATILAN 108 KULÜPTEN BIRINE TRANSFER İŞLEMİ YAPTIRABILECEKLERDIR.BÖLGELERIMIZE GELEN ÜÇÜNCÜ TRANSFER İŞLEMLERİ ADNAN ERSAN CC YE KONULARAK FUTBOL YÖNETİM SİSTEMİ MÜDÜRÜ BAYRAM KAYA YA MAİL ATILACAKTIR.DEGERLENDİRMENIN ARDINDAN GEREKLI IZIN VERİLECEKTİR.

BAL LİGİ KURA ÇEKİMLERİ CANLI İZLENECEK

 

2020-2021 Sezonu BAL grup kuraları ve fikstür çekimi Konfederasyonumuz Genel Merkezinde 26 Mayıs 2021 Çarşamba günü (bugün) saat:16:00’da çekilecektir.

 

BAL Ligine katılacak 108 kulübümüzün kura çekimine pandemi  nedeniyle katılamayacak olan temsilcilerinin kura çekimini izleyebilmesi için BAL kura çekimi aşağıda linki verilen YouTube dan yayın yapan Klas Spor TV’den canlı yayınlanacaktır.

 

TASKK

 

4. BÖLGE GRUPLARI
1.GRUP 2.GRUP 3.GRUP 4.GRUP
HATAY K.MARAŞ DİYARBAKIR DİYARBAKIR
HATAY K.MARAŞ DİYARBAKIR MARDİN
GAZİANTEP Ş.URFA DİYARBAKIR BATMAN
Ş.URFA DİYARBAKIR
3 TAKIM – 2 İL 4 TAKIM – 2 İL 4 TAKIM – 1 İL 3 TAKIM – 3 İL
5.GRUP 6.GRUP 7.GRUP 8.GRUP
MUŞ ELAZIĞ BİTLİS ERZURUM
MUŞ ERZİNCAN SİİRT ERZURUM
VAN BİNGÖL ŞIRNAK AĞRI
IĞDIR
3 TAKIM – 2 İL 3 TAKIM – 3 İL 3 TAKIM – 3 İL 4 TAKIM – 3 İL
TOPLAM : 18 İL – 27 TAKIM
3. BÖLGE GRUPLARI
1.GRUP 2.GRUP 3.GRUP 4.GRUP
RİZE TRABZON SAMSUN TOKAT
RİZE TRABZON SİNOP TOKAT
RİZE ORDU KASTAMONU AMASYA
ORDU AMASYA
3 TAKIM – 1 İL 4 TAKIM – 2 İL 3 TAKIM – 3 İL 4 TAKIM – 2 İL
5.GRUP 6.GRUP 7.GRUP 8.GRUP
KAYSERİ MERSİN ANKARA BOLU
KAYSERİ OSMANİYE ANKARA ÇANKIRI
SİVAS NEVŞEHİR ANKARA BARTIN
ÇORUM
4 TAKIM – 3 İL 3 TAKIM – 3 İL 3 TAKIM – 1 İL 3 TAKIM – 3 İL
TOPLAM : 18 İL – 27 TAKIM