default-logo

24
MAR
2019

“SPORUN VE SPORCUNUN YANINDA OLDUK”

“SPORUN VE SPORCUNUN YANINDA OLDUK”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı ve ASKF onursal başkanı Zeki Toçoğlu, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba ve yönetimi ile AKOM’da bir araya geldi.

Sakarya’da sporun ve sporcunun geleceğine katkı sağlayacak önemli yatırımları hizmete sunduklarını ifade eden Başkan Zeki Toçoğlu, Büyükşehir Belediyesi olarak spora ve sporcuya katkılar sunduk. Amatör spora desteklerde bulunduk. Sporda tesisleşme için gereken adımları attık. ASKF, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ve tüm spor camiamızla uyum içerisinde çalıştık. Umuyoruz ki şehrimizin sporda yükselişi yeni dönemde de devam edecektir” dedi

Spora ve sporcuya destek

ASKF Başkanı Yaşar Zımba, “Her zaman sporun ve sporcunun yanında olan Onursal Başkanımız Zeki Toçoğlu’na teşekkür etmek, yeni yaşamında başarılar dilemek için ziyaret ettik. Spora ve sporcuya destekleri için minnettarız. Desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz Başkan Toçoğlu’na bizlere göstermiş olduğu ilgi ve çaba için tüm spor camiası adına teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak spora ve sporcuya katkılar sunduk. Amatör spora desteklerde bulunduk. Sporda tesisleşme için gereken adımları attık. Malzeme ve otobüs desteği sağladık. İlçelerimize sentetik sahalar inşa ettik. Sakaryaspor’un altyapı sorumluluğunu üstlendik. Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’yle bisiklet sporuna yeni bir soluk getirdik” dedi.

Tam uyum içerisinde..

Başkan Toçoğlu sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Sporun ve sporcunun şehri Sakarya’da görev süremiz boyunca tüm spor camiamızla tam uyum içerisinde çalıştık.

Genç kardeşlerimize sporu sevdirmek için elimizden gelen gayreti gösterdik. Umuyoruz ki Sakarya’nın sporda yükselişi yeni dönemde de devam edecektir.”

Ziyarette başkan Yaşar Zımba ile birlikte başkan vekili Recep Odabaş, Genel sekreter Ahmet Orhan, yardımcı Ahmet Silahçı, Futbol il temsilcisi Tezcan Demir, yardımcısı Mustafa Yavuz, yönetim kurulu üyeleri Uğur Kobaş, Sezgin Tutar, Mehmet Bilgin, Selçuk Kurt, Ali Palas, Saha komiserleri dernek başkanı Mahmut Güzel, Futbol il hakem kurul başkanı Şükrü Özkan, Hakem ve Gözlemciler dernek başkanı Özgür Aygün ve ASKF degeleri katıldı.