default-logo

13
MAY
2019

YAŞAR ZIMBA’YA TEŞEKKÜR ŞİLTİ.

YAŞAR ZIMBA’YA TEŞEKKÜR ŞİLTİ.

Amatör spor ve kulüplerin sendikası konumunda olan gerekli resmi mercilere ulaşma ve ilimizin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet almamızı sağlayan bir spor kuruluşudur, Sakarya ASKF.

Spor bakanlığı tarafından Erenler stadı tadilatı için yapılan 1 milyon Tl yardım, Spor genel müdürlüğü tarafından kulüplere verilen nakdi yardım, Sakarya Büyükşehir belediyesi tarafından kulüplere verilen malzeme yardımları, Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba’nın ilimize kazandırdığı katkıların başında gelir.

Kulüpler birliği başkanı Hüseyin Boz, yönetim kurulu üyeleri Asım Kaludura, Metin Mercan ASKF ziyaret etti.

Kulüpler birliği yönetimini, ASKF başkanı Yaşar Zımba, Başkan vekili Recep Odabaş, genel sekreter Ahmet Orhan Karşıladı.

İlk aşamada 480 bin Tl, sonraki yardımlarla 600 bin Tl spor genel müdürlüğün belirlediği şartlarına uyan spor kulüplerine nakdi olarak dağıtılmıştı.

Sakarya’da ilk olan bu nakdi yardımların kulüplere ulaşmasından ve amatör spora katkılarından dolayı Kulüpler birliği başkanı Hüseyin Boz tarafından ASKF başkanı Yaşar Zımba’ya teşekkür şilti takdim etti.

Başkan Yaşar Zımba “külüpler birliği başkanı Hüseyin Boz ve yönetimine teşekkür ederim. Bu vefa, bu teşekkür bizim için anlamlı. Daha çok şevkle çalışıyoruz. Her dönem farklı sıkıntılar karşımıza çıksada veya kişilerin yorumları ile karşılaşsakta amacımız ilimiz amatör sporu, spor elamanları ve Sakaryasporumuz başta olmak üzere hizmet etmek.

Bana verilen bu şilti Maddi ve malzeme yardımları için Önceki spor bakanımız Osman Aşkın Bak, şimdi bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor genel müdürümüz Mehmet Baykan, TASKK genel başkanı Ali Düşmez ve onursal başkanımız Zeki Toçoğlu adına da alıyorum.

Ben ve yönetimimim elimizden geldiğince çıkarsızca hizmet etmeye devam ederek ilimiz için her zamam elimizden geleni yapacağız. Dedi.