default-logo

13
MAR
2020

BÖLGESEL AMATÖR LİG, SÜPER AMATÖR, 1.AMATÖR KÜME VE 2.AMATÖR KÜME KULÜPLERİMİZİN DİKKATİNE…

BÖLGESEL  AMATÖR LİG, SÜPER AMATÖR, 1.AMATÖR KÜME VE 2.AMATÖR KÜME KULÜPLERİMİZİN DİKKATİNE…

Yeni tip koronavirüs tedbirleri ile ilgili toplanan TFF Yönetim Kurulumuz amatör futbolla ilgili aşağıda belirtilen kararları almıştır.

1-)Bölgesel Amatör Lig müsabakaları statüde belirtilen haliyle oynanmaya devam edilecektir. Bu müsabakalar seyircisiz olarak oynanacak olup, tribünlere kesinlikle seyirci alınmayacaktır. Her iki takımın en fazla 15 yönetici ile 18’e yazılmayan 5 yedek futbolcusu tribünlere alınacaktır.

2-)İllerimizde büyükler kategorisinde yerel olarak oynanan Süper Amatör, 1. ve 2. Amatör ligler ile 19 1. ve U19 2. Amatör ligler oynanmaya devam edecek olup bu müsabakalar seyircisiz oynanacaktır. Bu müsabakalara kaç yönetici gireceği Futbol İl Temsilcilikleri tarafından belirlenecektir.

3-)U17, U16, U15, U14, U13, U12 ve U11 kategorilerinde altyapı liglerinin tamamında yerel müsabakalar oynanmayacaktır.

4-)U19, U17, U16, U15 ve U14 kategorilerinde Türkiye Şampiyonaları bu sezon yapılmayacaktır. Deplasmanlı olarak oynanacak olan U14 ve U13 Altyapı Gelişim ligleri bu sezon oynanmayacaktır.

5-) Yukarda belirtilen kararlar 14 Mart 2020 tarihinden geçerli olmak üzere uygulanacak olup ilerki tarihlerde yeni bir gelişme olduğu taktirde sizlerle paylaşılacaktır.

NOT : SEYİRCİSİZ OYNANACAK MÜSABAKALARDA ;

HER TAKIM 10 KİŞİLİK YÖNETİCİ İSİM LİSTESİNİ MÜSABAKA GÜNÜNDEN ÖNCE, MESAİ GÜN VE SAATLERİ İÇERİSİNDE FUTBOL İL TEMSİLCİLİĞİNE İLETECEKTİR.İSİM LİSTESİNİ VERMEYENLER MÜSABAKALARA YÖNETİCİ SOKAMAYACAKTIR.. BU GÜN İTİBARİ İLE  İSİM LİSTESİ VERMEYEN KULÜPLERİN YÖNETİCİLERİDE SAHAYA ALINMAYACAKLARDIR.

Yaşar ZIMBA                      Tezcan  DEMİR

A.S.K.F. BAŞKANI         SAKARYA FUTBOL İL TEMSİLCİSİ