default-logo

28
EKI
2020

CUMHURİYETİN 97. YILI MESAJI

Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Cumhuriyetin 97. yıldönümü münasebeti ile bir kutlama mesajı yayımladı.
Zımba, yayımladığı mesajda, “Tarihi, şan ve şerefle dolu yüce ulusumuzun, yedi düvele karşı göğsünü siper edip, istiklal mücadelesi vererek kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 97. yıldönümünü her yıl tüm ülkede büyük bir coşku içinde gururla kutluyoruz.

Kuruluştan bugüne geçen 97 yılda, Türkiye Cumhuriyeti çok önemli gelişmelere imza atmış, Cumhuriyetin sağladığı barış ve huzur ortamı sayesinde; eğitimden sağlığa, insan haklarından sanayileşmeye, demokratikleşmeden ekonomiye her alanda önemli atılımlar gerçekleştirmiş olan Türkiye Cumhuriyeti; köklü, büyük, güçlü, demokratik ve laik bir sosyal hukuk devleti olarak pek çok ülke için örnek bir devlet olmuştur.

Bize bölmeye çalışanlar unutmamalı ki, Türkiye Cumhuriyeti dün olduğu gibi bugün de iç ve dış mihraklara karşı gereken cevabı her zaman verebilecek güç ve kudrete sahiptir.

Bu duygu ve düşüncelerle; bu aziz vatanı bize kanları ile sulayarak vatan yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve refahını sağlamak ve bu ulvi gaye için toprağa düşerek şehitlik mertebesine ulaşan bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla anıyor, Sakaryalı hemşehrilerimizin ve bütün ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyorum” dedi.