default-logo

11
OCA
2022

DUYURU -COVİT-19 ESASLAR HAKKINSA SIK SORULAN SORULAR

DUYURU

COVİT-19 ESASLAR HAKKINSA SIK SORULAN SORULAR

1-BÖLGESEL AMATÖR LİG MÜSABAKALARINDA GÖREV YAPAN SAĞLIK TEDBİRLERİ KONTRÖLÖRÜNÜNAYNI ZAMANDA MÜSABAKANIN  SAĞLIK PERSONELİ OLARAK  YEREL AMATÖR LİĞ MÜSABAKALARINDA   GÖREV YAPACAK SAĞLIK PERSONELİNİN  İSE SAĞLIK TEDBİRLERİ  KONTRÖLÖRÜ OLARAK GÖREV YAPMASI GEREKMEKTEDİR.

2-KUKÜPLER TAKIM FORMUNU  YAZDIKLARI HER KİŞİNİN (SPORCU,YÖNETİCİ,ANTRÖNÖR VE DİĞER GÖREVLİLERİNİN )  HES KODLARINI YAZMAK,PRC TESTİ  SONUCU ÇIKTISI VEYA  AŞI KARTI ÇIKTISI  VEYA COVİD-19  GEÇİRDİĞİNE DAİR ÇIKTIYI TAKİP FORMUNA   EKLEMEK ZORUNDADIR.

3-HES KODU RİSKLİ KİŞİLER   MÜSABAKA İSİM LİSTESİNE YAZILAMAZ  VE MÜSABAKALARA KATILAMAZ.

4-HES KODU RİKSSİZ ANCAK  ALTINDAKİ 3 BÖLÜM  DE KIRMIZI İSE  YİNE MÜSABAKA İSİM LİSTESİNE  YAZILAMAZ VE  MÜSABAKALARDA  KATILAMAZ, ANCAK KİŞİNİN AŞI SERTİFİKASI  VEYA  PRC TESTİ  İBRAZ EDİLİRSE DOĞRULUĞU  KONTROL EDİLEREK  MÜSABAKAYA  KATILMASINA İZİN VERİLİR.

5-AŞI TAKİP FORMU VE EKİNDE  AŞI SERTİFİKASI VEYA  PRC TESTİ SONUCU  OLMAYAN HİÇBİR KİŞİ (SPORCU,YÖNETİCİ,ANTRÖNÖR VE DİĞER GÖREVLİLERİNİN )   MÜSABAKA İSİM LİSTESİNE  YAZILAMAZ VE  MÜSABAKALARA KATILAMAZ.

6-KİŞİNİ MÜSABAKALARA KATILALABİLMESİ İÇİN  EN AZ 2 DOZ  AŞI OLMASI 2 DOZ AŞIDAN SONRAKİ   VE 14. GÜNDEN İTİBAREN  180 GÜNLÜK SÜREYİ AŞMAMASI  GEREKMEKTEDİR.

7- COVİT-19   AŞISINI  3. VEYA 4. DOZUNDAN  SONRA 14 GÜNLÜK BEKLEME SÜRESİ  YOKTUR.KİŞİLER 3. VEYA 4.AŞIYI YAPTIRDIKTAN HEMEN SONRA

180 ‘ER GÜNLÜK GÜNLÜK  SÜRE İLE MÜSABAKALARA HEMEN KATILABİLİRLER.

8-KİŞİLER COVİD-19 HASTALIĞINI  GEÇİRDİĞİNİ BELGELEMEK İÇİN   POTİTİF  PRC  TESTİ SONUCUNU  (İZALASYON SÜRESİNİ TAMAMLADIKTAN SONRA   180 GÜN GEÇERLİ) TAKİP FORMUNA EKLEYEBİLİRLER.

9-2021-2022 YEREL AMATÖR LİG MÜSABAKALARINDA COVİD-19 SALGINI NEDENİYLE UYGULANACAK TDBİRLER E UYGULANACAK ESASLARIN 7. MADDESİNDEKİ 48 SAAT HÜKMÜ 2 (İKİ) GÜN OLARAK DEĞERLENDİRİLMEKTEDİR. ÖENEĞİN: 11.11.2021 TARİHİNDE HERHANGİ BİR SAATTE PRC TESTİ NUMUNESİ  BİR SPORCU  EN GEÇ 13.11.2021  HARİHİNDE HERHANGİ BİR SAATTE  OYNANAN MÜSABAKADA  YER ALABİLİR.

10-HES KODU RİSKLİ OLMAYAN  VE AŞI TAKVİMİNİ TAMAMLAMAMIŞ   VEYA COVİD-19 HASTALIĞINI GEÇİRMEMİŞ  KİŞİLER PRC (ANTİGEN) TESTİNİ, ÖRNEĞİN,  CUMARTESİ GÜNÜ MÜSABAKASI OLAN KİŞİLER  İÇİN PERŞEMBE GÜNÜ, PAZAR GÜNÜ MÜSABAKASI OLAN  KİŞİLER İÇİN  CUMA GÜNÜ, CUMARTESİ-PAZAR 2 GÜN  MÜSABAKASI OLAN KİŞİLER İÇİN  CUMA GÜNÜ YAPILMASI GEREKİR.

11-AMATÖR FUTBOL LİGLERİNDE ANTİKOR TESTİ  KABUL EDİLMEMEKTEDİR.(LİG STATÜLERİNDE YOK) MUTLAKA PRC (ANTİGEN) TESTİ GEREKMEKTEDİR.

12-TC.SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN 07.09.2021 TARİHİNDE 12 YAŞ VE ÜSTÜ

(13 YAŞINDAN  GÜN ALMIŞ)  KİŞİLERE AŞI HAKKI TANINDIĞINDAN   YUKARIDAKİ  ŞARTLARA UYGUN KİŞİLER  MÜSABAKALARA KATILABİLİRLER.